INFODYNAMIKA

KWANTOWE   SYSTEMY   KOMPUTEROWE
I   TRANSMISJI   DANYCH
PARTNER FORUM INŻYNIERÓW POLSKICH

   SOLUTIONS 
główna  |  oferta  |  szyfrowanie kwantowe  |  komputery kwantowe  |  kontakt  |  

MENU

AKTUALNOŚCI

Oferujemy:

Bezpieczeństwo Danych

RSA - Metody Klasyczne

QKD -  Niezawodna Metoda
    Kwantowa


 

Szyfrowanie kwantowe

     

 Jako jedyna w Polsce nasza firma oferuje Państwu rozwiązania klasy HI-TECH, nowy wymiar bezpiecznego przesyłanych danych przy użyciu metod KRYPTOGRAFII KWANTOWEJ.
 

   Podstawą długookresowego bezpieczeństwa danych jest dzisiaj fizyczne zabezpieczenie łącza (sieć światłowodowa w której propagują się impulsy fotoniczne) na wypadek nieautoryzowanego przechwycenia poufnej informacji - szyfrowanie kwantowe QKD (Quantum Key Distribution). Jest to znacznie pewniejsza metoda zabezpieczenia od metod informatycznych gdyż blokowanie dostępu do informacji odbywa się już w warstwie fizycznej łącza przekazującego informację. Metody informatyczne (standardowe algorytmy typu RSA, AES) owszem szyfrują informację na poziomie informatycznym ale dzisiaj można sobie wyobrazić sytuację połączenia kilkudziesięciu komputerów w szybką (światłowodową) sieć lokalną LAN, które rozkodują poufne dane w stosunkowo krótkim czasie. Nie jest to już wcale takie drogie rozwiązanie  (superkomputer złożony z 50 szybkich komputerów zestawiony w określonej topologii to wydatek rzędu 50.000zł). Jeśli nasza informacja ma być poufna przez 5 minut to w porządku, ale jeśli chcemy żeby przesyłana informacja była poufna przez miesiąc, rok, 5 lat (np. dane osobowe, procedury technologiczne, projekty inżynieryjne, dane z bankomatów) to wtedy jest problem bo dzisiaj informacja ta może  zostać efektywnie rozkodowana i wykorzystana w znacznie krótszym czasie.

    
 

    Szyfrowanie kwantowe zabezpiecza dane w warstwie fizycznej - bazując na zasadach mechaniki kwantowej które uniemożliwiają stworzenie efektywnej kopii informacji kwantowej bez jej zniszczenia. Oparte jest to na mechanizmie splątania fotonowego danych transmitowanych jako qubity (bity kwantowe). Jest to dzisiaj jedyna w pełni bezpieczna metoda transmisji poufnych danych.
 

   Kolejnym etapem jest dynamicznie startująca już produkcja komputerów kwantowych - nowej generacji maszyn o mocach obliczeniowych wiele rzędów potężniejszych niż istniejące obecnie komputery klasyczne - początek II rewolucji informatycznej.

  
Firma INFODYNAMIKA skupia najwyższej klasy specjalistów i ekspertów z Polski i ze świata, którzy w profesjonalny i kompleksowy sposób zaprojektują dla Państwa optymalną sieć komputerową opartą na systemie QKD kwantowego bezpieczeństwa danych.

jeśli chcesz wiedzieć więcej:

Niezwykłe Cechy Informacji Kwantowej

 
                                     

:: BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI
::
KRYPTOGRAFIA KWANTOWA  

:: PROJEKTOWANIE SIECI LOKALNYCH LAN
::
APLIKACJE CRM/ERP
::
PROJEKTOWANIE STRON I PORTALI WWW
::
INFOBROOKERSTWO

 

Zapraszamy do współpracy.
 


 

KONTAKT: kom. 502 027 649,  e-mail: infodynamika@interia.pl