KWANTOWE   SYSTEMY   KOMPUTEROWE
I   TRANSMISJI   DANYCH
PARTNER FORUM INŻYNIERÓW POLSKICH

 Adres: ul. Synów Pułku 2/71, 01-354 Warszawa, tel./fax. [22] 664 03 25 kom. 502 027 649

  Strona główna | Oferta | Kontakt | Produkty - Referencje | Linki                                                                                    
 Menu
 ► GŁÓWNA
 ► OFERTA
 ► KONTAKT
 ► PRODUKTY - REFERENCJE
 ► LINKI
 
 
 
 
  Bezpieczeństwo Danych
  RSA - Metody Klasyczne
  QKD -  Niezawodna Metoda
     Kwantowa
 Przełączniki i Modulatory
     Fotoniczne 

  

 
 Szyfrowanie KwantoweSZYFROWANIE KWANTOWE


  
 Jako jedyna w Polsce nasza firma oferuje Państwu rozwiązania klasy HI-TECH, nowy wymiar bezpiecznego przesyłanych danych przy użyciu metod KRYPTOGRAFII KWANTOWEJ.

   Podstawą długookresowego bezpieczeństwa danych jest dzisiaj fizyczne zabezpieczenie łącza (sieć światłowodowa w której propagują się impulsy fotoniczne) na wypadek nieautoryzowanego przechwycenia poufnej informacji - szyfrowanie kwantowe QKD (Quantum Key Distribution). Jest to znacznie pewniejsza metoda zabezpieczenia od metod informatycznych gdyż blokowanie dostępu do informacji odbywa się już w warstwie fizycznej łącza przekazującego informację. Metody informatyczne (standardowe algorytmy typu RSA, AES) owszem szyfrują informację na poziomie informatycznym ale dzisiaj można sobie wyobrazić sytuację połączenia kilkudziesięciu komputerów w szybką (światłowodową) sieć lokalną LAN, które rozkodują poufne dane w stosunkowo krótkim czasie. Nie jest to już wcale takie drogie rozwiązanie  (superkomputer złożony z 50 szybkich komputerów zestawiony w określonej topologii to wydatek rzędu 50.000zł). Jeśli nasza informacja ma być poufna przez 5 minut to w porządku, ale jeśli chcemy żeby przesyłana informacja była poufna przez miesiąc, rok, 5 lat (np. dane osobowe, procedury technologiczne, projekty inżynieryjne, dane z bankomatów) to wtedy jest problem bo dzisiaj informacja ta może  zostać efektywnie rozkodowana i wykorzystana w znacznie krótszym czasie.

    Szyfrowanie kwantowe zabezpiecza dane w warstwie fizycznej - bazując na zasadach mechaniki kwantowej które uniemożliwiają stworzenie efektywnej kopii informacji kwantowej bez jej zniszczenia. Oparte jest to na mechanizmie splątania fotonowego danych transmitowanych jako qubity (bity kwantowe). Jest to dzisiaj jedyna w pełni bezpieczna metoda transmisji poufnych danych.

   Kolejnym etapem jest dynamicznie startująca już produkcja komputerów kwantowych - nowej generacji maszyn o mocach obliczeniowych wiele rzędów potężniejszych niż istniejące obecnie komputery klasyczne - początek II rewolucji informatycznej.

   Firma INFODYNAMIKA skupia najwyższej klasy specjalistów i ekspertów z Polski i ze świata, którzy w profesjonalny i kompleksowy sposób zaprojektują dla Państwa optymalną sieć komputerową opartą na systemie QKD kwantowego bezpieczeństwa danych.